Broszury
Za młodzi?
Nikt nie jest za młody, aby mieć problem z alkoholem. Przeznaczona dla nastolatków broszura ukazująca historie picia młodych ludzi i ich drogę do AA.
Służba Mandatariusza
Za opis niniejszej broszurki niech wystarczą słowa Billa W. “Siła całej naszej struktury służb AA zaczyna się w grupie i od mandatariusza, przez tę grupę wybieranego. Nie jestem w stanie wystarczająco mocno podkreślić znaczenia mandatariuszy”.
Pytania do 12 Tradycji
Sprawdź czy rozumiesz i stosujesz Tradycje AA. Lista pytań pomocniczych. Do użytku indywidualnego dla uczestników AA jak i do wykorzystania przez grupę AA jako podstawa do omawiania Tradycji na mityngu.
Dwanaście Tradycji ilustrowane
Współzałożyciel AA Bill W. powiedział: Nasze Tradycje są przewodnikiem do lepszego planowania naszej pracy i życia. Prezentacja w dowcipny i przystępny sposób ducha i praktycznego zastosowania Tradycji AA.
Posłanie do nastolatków
Nikt nie jest zbyt za młody ani zbyt za stary, by mieć problem z alkoholem. Dzieje się tak, ponieważ alkoholizm jest chorobą. Może dopaść każdego. Młodego i starego. Bogatego i biednego. Mężczyznę i kobietę. Nie ma znaczenia jak długo pijesz, ani co pijesz. Liczą się tylko skutki Twojego picia. Broszura zawiera 12 pytań, które mogą pomóc w podjęciu decyzji.
Problemy inne niż alkohol
Autorem ,,Problemów innych niż alkohol” jest Bill W. współzałożyciel Wspólnoty AA. Na mityngach AA coraz częściej spotyka się alkoholików będących jednocześnie narkomanami lub lekomanami, w związku z czym wyłania się wiele pytań i problemów. Z problemami tymi można się uporać stosując Tradycje AA.
Nowicjusz pyta...
Dla tych, którzy po raz pierwszy stykają się ze Wspólnotą Anonimowych Alkoholików. Odpowiedzi na pytania dotyczące AA najczęściej nurtujące nowicjuszy.
Myślisz, że jesteś inny?
Wiele osób myślało, że są wyjątkowe i że AA nie jest dla nich. Gdy przystąpiły one do AA odkryły, że AA pomaga im osiągnąć trzeźwość tak samo, jak pomogło tysiącom, którzy także sądzili, że są inni. Jedynym warunkiem przynależności do AA jest pragnienie zaprzestania picia. I o tym, że wszyscy są równi w obliczu choroby alkoholowej jest ta broszura.
Młodzi i AA
Doświadczenia ludzi, u których mimo młodego wieku (16-27) lat alkohol poczynił olbrzymie spustoszenia w ich życiu. Mimo wielu wątpliwości przystąpili oni do AA , zaczęli praktykować program Dwunastu Kroków i jak sami przyznają AA uratowało im życie i obdarzyło nowym początkiem. Przekonali się też, że było to najlepsze co się im kiedykolwiek przytrafiło. Także test pomagający sprawdzić czy mimo młodego wieku masz problem z alkoholem.
Jak rozumieć anonimowość
Dwunasta Tradycja Anonimowych Alkoholików brzmi: Anonimowość stanowi duchową podstawę wszystkich naszych Tradycji przypominając nam zawsze o pierwszeństwie zasad przed osobistymi ambicjami. Jak zachować anonimowość na szczeblu osobistym oraz na szczeblu kontaktów z mediami?
Jak mówić o AA poza AA
Sugestie co mówić i jak mówić o chorobie alkoholowej i AA na spotkaniach poza wspólnotą dla zainteresowanych stosowanym w AA podejściem do alkoholizmu. Kto jest uprawniony do mówienia? O czym mówić? Krótki konspekt wystąpienia. 20 pytań najczęściej zadawanych na spotkaniach poza AA i odpowiedzi na nie.
Głosy alkoholików będących lesbijkami, gejami, transseksualistami i biseksualistami
Poszedłem do AA, ponieważ bałem się, że umrę, ale teraz chodzę tam, bo kocham życie. Nie ukrywam się więcej za innymi, ale cieszę się ciepłem i światłem, które przychodzi wraz z kolejnymi krokami ku zdrowieniu. Osobiste doświadczenia uczestników AA.
Wiele Dróg do Duchowości
Broszura zawiera doświadczenia Anonimowych Alkoholików, z różnych kręgów kulturowych, wyznaniowych, agnostyków i ateistów w odkrywaniu drogi do Duchowości. Pasjonująca lektura dla osób, które chcą pogłębić swoją Duchowość lub znaleźć drogę do Siły Wyższej od nich samych.
Czy w Twoim życiu jest alkoholik?
Publikacja ta oparta jest na doświadczeniach osób, które wiedzą co oznacza życie z osobą uzależnioną od alkoholu. Wyjaśnia jak znajomość programu AA może być pomocna rodzinie, przyjaciołom i wszystkim bliskim alkoholika.
Duchowni pytają o wspólnotę AA
Wielu duchownych dobrze zna AA jako ich sojusznika -nie związanego z żadnym wyznaniem- w niesieniu pomocy alkoholikom. Odpowiadając na pytania najczęściej zadawane przez duchownych, przedstawiony został program i zasady AA.
Czy AA jest dla Ciebie?
12 pytań, na które odpowiadając uczciwie możesz przekonać się czy masz problem z alkoholem i zdecydować czy chcesz przystąpić do AA.
Artykuł Jacka Alexandra o AA
Dzięki temu artykułowi, który został opublikowany w 1941 roku tysiące osób po raz pierwszy dowiedziało się czym jest i jak pomaga osiągnąć trzeźwość Wspólnota Anonimowych Alkoholików. Liczne przykłady zmagania się z chorobą alkoholową i osiągania trzeźwości dzięki praktykowaniu programu zdrowienia AA sprawiają, iż jest to niezwykle pasjonująca i pożyteczna lektura.
AA dla Starszych Wiekiem Alkoholików - Nigdy nie jest za późno
Dzięki tej broszurze poznacie kobiety i mężczyzn z różnych środowisk, którzy mieli też różne doświadczenia z alkoholem. Łączy ich to, że zmierzyli się z problemem swojego alkoholizmu w wieku około sześćdziesięciu lat.
AA dla kobiet
Przejmujące doświadczenia kobiet, u których alkohol poczynił olbrzymie straty we wszystkich aspektach życia doprowadzając je na ,,samo dno’. Dzięki prostemu programowi Anonimowych Alkoholików znalazły one sposób, jak przestać pić, jak zachować trzeźwość i jak zbudować nowe godne i bez poczucia winy życie.